Modlitwa wstawiennicza.

modlitwa

Modlitwa wstawiennicza polega na prośbie na rzecz drugiego. Nie zna granic i obejmuje również nieprzyjaciół. (KKK 2647)

Modlitwa wstawiennicza ma służyć:

  • Doświadczeniu Bożej miłości i wzmocnienia zaufania człowieka do Boga, Jego opieki i pomocy oraz wspaniałego planu
  • Interpretacji Bożego przesłania dzięki darowi rozeznania, który może otrzymać osoba wstawiająca się w modlitwie za drugą osobą
  • Pomocy w rozeznawaniu, gdzie wstawiający się modli się za drugą osobą w celu obudzenia w niej wystarczającej wolności do podjęcia jakiejś decyzji
  • Wzmocnieniu w dążeniu do jakiegoś celu, jeśli prowadzi on do większego dobra w życiu i jest rozeznany
  • Wypraszaniu konkretnej rzeczy, którą jeżeli jest dobra dla człowieka (zdrowie, pokój, radość, inne dary Ducha), to Pan może ją dać

Jedyną intencją posługi modlitwą wstawienniczą powinna być miłość, bo jeśli staję do posługi z inną intencją - od razu narażam się na błędy.

Papież powiedział podczas kazania na jednej z mszy, że modlitwa wstawiennicza za kogoś o tyle różni się od modlitwy własnej, że: "posługuje się argumentami, ma odwagę powiedzieć Panu okazującemu cierpliwość prosto w twarz. Jest w niej konieczna cierpliwość: nie możemy komuś obiecywać modlitwy za niego, a potem odmówić tylko «Ojcze Nasz», «Zdrowaś Maryjo» i sobie pójść. Nie. Jeśli mówisz, że pomodlisz się za kogoś, to musisz iść tą drogą. a to wymaga cierpliwości" - powiedział Ojciec Święty."

Modlitwa wstawiennicza wymaga dwóch rzeczy: odwagi i cierpliwości. Jeśli chcę, aby Pan czegoś, o co Go proszę, to muszę iść i to wiele razy, zapukać do drzwi, zapukać do serca Bożego" - powiedział Ojciec Święty i wskazał na konieczność wytrwałego zaangażowania w modlitwie wstawienniczej, zmagania się.

"Niech Pan da nam tę łaskę. Łaskę modlitwy przed Bogiem z wolnością, jak dzieci; modlitwy natarczywej, modlitwy cierpliwej. Przede wszystkim jednak, by modlić się ze świadomością, że rozmawiam z moim Ojcem, a mój Ojciec mnie wysłucha. Niech Pan pomoże nam iść naprzód w tej modlitwie wstawienniczej".

Nie trudno zatem stwierdzić jak wielkim wsparciem dla osób borykających się z trudnościami jest modlitewne wsparcie. Warto prosić o taką modlitwę. Warto poprzez przynależność do wspólnoty modlitewnej zapewnić sobie i innym poczucie, że zarówno w radościach jak i w strapieniu nigdy nie jesteśmy pozostawieni sami sobie.

Kontakt

OŚRODEK POMOCY DUCHOWEJ

ul. Przyszkole 2, 93-549 Łódź
(przy parafii św. Franciszka z Asyżu, budynek z prawej strony kościoła) dojazd:
- pociągiem ŁKA do stacji Łódź Pabianicka
- komunikacją miejską do skrzyżowania ulic Pabianicka - Jana Pawła II
TEL.: 888 339 781, 691 399 455
(czynne podczas dyżurów)
Dyżury:
poniedziałki - 9:00 - 12:00 i 17:00 - 20:00
środy i piątki - 17:00 - 20:00
e-mail: