Aktualności

WAŻNE!!! UWAGA!!! WAŻNE!!!

kościół św. Franciszka

ZMIANA SIEDZIBY OŚRODKA.

Informujemy, że od 3 czerwca 2024 (poniedziałek) Ośrodek Pomocy Duchowej będzie funkcjonował pod nowym adresem. Nowa siedziba Ośrodka znajduje się przy ulicy Przyszkole 2, w budynku usytułowanym przy parafii świętego Franciszka z Asyżu. Budynek znajduje się po prawej stronie kościoła. Wejście od ulicy Przyszkole. Ośrodek jest na parterze po prawej stronie od schodów.

Jednocześnie informujemy, że dyżur zaplanowany na 31 maja (piątek po Bożym Ciele) jest odwołany.

Zmianie ulegają godziny dyżurów. Od 3 czerwca 2024 godziny dyżurów to:

poniedziałek rano - bez zmian - 9:00 - 12:00

poniedziałek, środa i piątek - 17:00 - 20:00

Dojazd do nowej siedziby Ośrodka:

- pociągiem ŁKA do stacji Łódź- Pabianicka

- komunikacją miejską do skrzyżowania Pabianicka - Jana Pawła II

Do środy 29 maja 2024 dyżury pełnione są pod starym adresem.

Dyżury Ośrodka.

Od 3 czerwca zapraszamy w:

Poniedziałki - 9:00 - 12:00 i 17:00 - 20:00

Środy - 17:00 - 20:00

Piątki - 17:00 - 20:00

Do środy 29 maja dyżury w godz. 17:00 - 21:00 na Łąkowej.


W lipcu i w sierpniu dyżurujemy:

- w poniedziałki w godz. 9:00 - 12:00 i 17:00 - 20:00

- w środy w godz. 17:00 - 20:00.

W WAKACJE NIE MA DYŻURÓW W PIĄTKI!!!

Odpust w Ośrodku Pomocy Duchowej.

Jak co roku, 16 listopada, we wspomnienie Matki Boskiej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, świętujemy ośrodkowy odpust. Mszy świętej koncelebrowanej sprawowanej w intencji Ośrodka Pomocy Duchowej, wolontariuszy oraz osób szukających pomocy w Ośrodku, przewodniczył ks. Kardynał Grzegorz Ryś. W koncelebrę włączyli się kapłani współpracujący z Ośrodkiem, zaś wszyscy obecni wolontariusze ponowili swoje zobowiązanie posługi w Ośrodku. Dziękujemy wszystkim za modlitwę w intencji Ośrodka.

Wakacje, wakacje i po wakacjach...

...a co za tym idzie wracamy do stałych dni i godzin dyżurów (patrz w zakładce kontakt). W ostatnich tygodniach do wszystkich parafii archidiecezji dotarły uaktualnione informacje o Ośrodku. Zapraszamy wszystkich, którzy przeżywają trudności w sferze duchowej. Jednocześnie przypominamy, że zdecydowanie preferujemy kontakt osobisty. Można oczywiście kontaktować się z Ośrodkiem drogą meilową lub telefonicznie by zasięgnąć bardziej szczególowych informacji. Jednak dzwoniąc do nas w godzinach dyżurów należy pamiętać, że wolny sygnał w momencie gdy nikt nie odbiera połączenia oznacza, iż właśnie trwa rozmowa z osobą, która zgłosiła się osobiście do Ośrodka. Dyżurujący wolontariusze koncentrują wówczas na niej całą swoją uwagę, zwłaszcza że częstokrość jest to ktoś kto fatygował się spoza Łodzi. Prosimy zatem o cierpliwość i wyrozumiałość. I oczywiście zapraszamy.

Dodatkowy adres e-mail.

Śpieszymy donieść, że można się kontaktować z Ośrodkiem również za pośrednictwem dodatkowej poczty elektronicznej. Nasz drugi adres to: pomocduchowa150820@gmail.com

Gość w Ośrodku.

Dzisiejsze comiesięczne spotkanie wolontariuszy jak każde rozpoczęliśmy Eucharystią. Następnie mieliśmy okazję wysłuchać wykładu x. Jarosława Magierskiego, inicjatora powstania i koordynatora projektu Papageno Team (duszpasterstwa osób w kryzysie suicydalnym). Przybliżył nam zagadnienia związane z wspieraniem osób borykających się z myślami rezygnacyjnymi, tych którzy próbowali odebrać sobie życie, oraz tych, którzy mierzą się z doświadczeniem samobójczej śmierci osoby bliskiej. Wiemy więcej i... wiemy jak mało jeszcze wiemy. Obiecujemy się dowiadywać. Polecamy też stronę internetową www.papagenoteam.com

Z WIZYTĄ U KS. ARCYBISKUPA.

15.09.2022 r. delegacja wolontariuszy Ośrodka pomocy duchowej spotkała się z księdzem Arcybiskupem Grzegorzem Rysiem. Opowiedzieliśmy o działalności Ośrodka. Ksiądz Arcybiskup życzliwie zainteresowany dopytywał o szczegóły i zadeklarował swoje wsparcie dla działalności Ośrodka.

UWAGA!!!

Informujemy, że Ośrodek posiada dodatkowy numer telefonu, który jest czynny w godzinach dyżurów. Można wówczas dzwonić na numer 888 339 781.

Kontakt

OŚRODEK POMOCY DUCHOWEJ

ul. Przyszkole 2, 93-549 Łódź
(przy parafii św. Franciszka z Asyżu, budynek z prawej strony kościoła) dojazd:
- pociągiem ŁKA do stacji Łódź Pabianicka
- komunikacją miejską do skrzyżowania ulic Pabianicka - Jana Pawła II
TEL.: 888 339 781, 691 399 455
(czynne podczas dyżurów)
Dyżury:
poniedziałki - 9:00 - 12:00 i 17:00 - 20:00
środy i piątki - 17:00 - 20:00
e-mail: